SIKÇA SORULAN SORULAR

Payfull bir PSP midir? (Payment Service Provider)

Hayır. Payfull sizin sahip olduğunuz Sanal POS'larınızın önünde çalışan bir yazılım ve arayüzdür.

 Ödemelerim Payfull hesabına mı geçiyor?

 Hayır. Payfull üzerinden geçen tüm işlemler direkt banka hesabınıza geçer. Payfull herhangi bir muhasebeleştirme yapmamaktadır.

Hangi banka Sanal POS altyapılarını destekliyorsunuz?

Türkiyede Sanal POS hizmeti sunan tüm bankaların altyapılarını destekliyoruz.

Sanal POS Entegrasyonu ne kadar zamanda gerçekleşiyor?

Bankanızın size vermiş olduğu Sanal POS dökümanları ve API bilgilerini tarafımıza ilettiktikten sonra dakikalar içerisinde Sanal POS'unuz aktif olur.

Kimler Payfull' u kullanabilir?

Kartlı ödeme kabul eden/etmeyi düşünen tüm kişi ve kuruluşlarca kullanılabilir.

Kart Saklama Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Tüm müşterilerimiz dilerse bu hizmetten faydalanabilir. Özellikle mail order ağırlıklı çalışan sigorta,turizm,araç kiralama gibi sektörler bu hizmetten yararlanabilir.BDDK' nın yayınlamış olduğu tebliğ ile kart bilgileri "hassas veri" kapsamına alınmış olup fiziksel olarak saklanması yasaklanmıştır.

(https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Mevzuat/Duzenleme_Taslaklari/13479karttebligi.pdf - Madde 10)